Skąd wziąć pieniądze?

By on 10-14-2015 in Finanse

 Większość z nas marzy o tym, by mieć więcej pieniędzy. Wielu osobom brakuje pieniędzy, często żyjemy skromnie i oszczędnie i szukamy pomysłów, skąd wziąć dodatkowe pieniądze. Z problemem tym często borykają się studenci i uczniowie, którzy chcieliby dorobić sobie do kieszonkowego.

 

Sposoby na zarobienie dodatkowych pieniędzy

 

Jednym ze sposobów zdobycia dodatkowych pieniędzy są prace sezonowe. Zbieranie owoców czy wykonywanie innych prac sezonowych w okresie wakacji może dać nam spory zastrzyk gotówki. Dużo ofert pracy sezonowej można znaleźć za granicą. Studenci, którzy chcą dorobić sobie do kieszonkowego i stypendium mogą w czasie wakacji skorzystać z ofert takiej pracy w czasie wakacji.

 

Dobrym sposobem na znalezienie dorywczej pracy jest czytanie różnego rodzaju ogłoszeń. Wiele ofert dorywczej pracy można znaleźć na portalach internetowych. Wiele osób szuka uczniów i studentów do pomocy w domu, do wyprowadzania psa, do opieki nad dziećmi. Warto przeglądać takie ogłoszenia. Ważne, by robić to regularnie. Nie zawsze pracę znajdzie się od razu, niekiedy wymaga to trochę czasu i cierpliwości.

 

Warto też popytać wśród znajomych, czy nie wiedzą o jakiejś pracy dorywczej. To również dobry sposób na znalezienie pracy. Dobrym sposobem na dorobienie pieniędzy jest rozdawanie ulotek lub praca w charakterze hostessy.

 

Warto też zaproponować własne usługi, własny mini – biznes. Jeżeli potrafimy coś dobrze robić, czujemy się w tym pewni, warto ogłosić swoje usługi. Mogą to być korepetycje, pisanie różnych prac, tłumaczenie tekstów na inny język, pieczenie ciast, robienie zdjęć, robienie na drutach, szycie, wykonywanie biżuterii.

 

Skąd wziąć pieniądze na wakacje?

 

Najlepszy sposób sfinansowania wakacyjnego wyjazdu to odkładanie co miesiąc pewnej sumy pieniężnej. W ten sposób możemy pozwolić sobie na wyjazd bez konieczności zadłużania się oraz bez wybierania najtańszych rozwiązań takich, jak pobyt u rodziny czy pobyt na działce. Ograniczając niektóre wydatki już od września przez 10 miesięcy można odłożyć taką sumę, która wystarczy na przyjemne spędzenie urlopu.

 

Jeśli nie uda nam się zgromadzić całej kwoty potrzebnej na urlop, brakuje nam niewiele i istnieje prawdopodobieństwo, że będziemy mogli oddać pieniądze z najbliższej pensji zaraz po wyjeździe, możemy skorzystać z karty kredytowej. Gdy zadłużenie na karcie spłacimy w całości w kolejnym miesiącu, bank nie naliczy nam odsetek. Ale dług musi powstać w wyniku dokonania płatności kartą np. w hotelu czy w biurze podróży.

 

Jeżeli potrzebujemy gotówki, lepiej skorzystać z innych rozwiązań, np. skorzystać z limitu kredytowego w rachunku lub zaciągnąć kredyt gotówkowy. To, które rozwiązanie jest korzystniejsze, zależy od wielu czynników. Jeżeli potrzebujemy jednorazowego kredytu, który mamy zamiar spłacać w określonych ratach, korzystniejszym rozwiązaniem może okazać się kredyt gotówkowy.

 

Kredyt w koncie natomiast jest lepszym rozwiązaniem dla osób, które dodatkowej gotówki mogą potrzebować więcej niż jeden raz. Z limitu kredytowego w rachunku można korzystać wielokrotnie.

 

Więcej na temat zarabiania i oszczędzania pieniędzy można dowiedzieć się z fachowej literatury. Na rynku dostępne są książki o takiej tematyce. Warto je poczytać.